Przejdź do treści

Ścieżki Mocy

ŚCIEŻKA NAJMNIEJSZEGO OPORU

Jak stać się siłą twórczą we własnym życiu

Robert Fritz

66.00 

brutto

NOWOŚĆ
Poznaj prawo najmniejszego oporu, którym kieruje się cały świat natury i my, ludzie, choć zwykle nie zdajemy sobie z niego sprawy. Ta książka jest zaproszeniem do odbycia własnego procesu i poznania szczególnej postawy wobec życia. Postawy twórczego, pełnego pasji działania, w którym twoja wizja kształtuje twoją własną ścieżkę najmniejszego oporu. Autor opowiada o głębokim procesie twórczym przeniesionym na codzienne życie – nasze plany i marzenia. Uczy jak wyjść z nawyku reagowania na zastane okoliczności, by zacząć kreować własne okoliczności i życie, jakiego pragniemy. Odkryjesz tu nową perspektywę opartą na wzorcach i dynamikach strukturalnych. Spojrzysz z innej strony na swoje zachowania i motywacje, by w końcu przestać się z nimi zmagać. Cały proces opisany jest w sposób bardzo praktyczny, tak aby krok po kroku móc wdrożyć go we własnym życiu. Przeszkoliło się w nim ponad 80 tysięcy osób, a wśród nich kadra zarządzająca dużych firm i organizacji. W książce zawarto wiele przykładów dowodzących jego skuteczności.

WYSYŁKA: Paczkomat InPost 13 zł. Poczta Polska 13 zł. Kurier InPost 16 zł. Przesyłka za pobraniem od 16 zł. Darmowa wysyłka od 300 zł.

SKU: 2 Kategorie: ,
FRAGMENT I SPIS TREŚCI

Realizując swoje marzenia i ważne cele, sprawdź czy nie ograniczasz się w ten sposób:

Myślisz, że musisz najpierw rozwiązać swoje rozmaite problemy, które stoją na drodze do realizacji tego, czego pragniesz?
Że gdy tylko uda Ci się uporać z ”x” wtedy sprawy zaczną układać się po Twojej myśli? Gdy tylko dzieci podrosną, gdy tylko wygospodarujesz więcej czasu dla siebie, gdy tylko zgromadzisz oszczędności, gdy tylko schudniesz? Zaczniesz wychodzić na prostą? Nie zaczniesz, bo wtedy zapewne pojawią się nowe problemy, którymi trzeba będzie się zająć. Autor przekonuje, że realizowanie marzeń/celów nie ma nic wspólnego z rozwiązywaniem problemów, ale ma wiele wspólnego z tworzeniem. Odpowiednim tworzeniem, zgodnym z pewnymi warunkami. Autor właśnie od tego zagadnienia zaczyna książkę i przywołuje przykład grupy, która ma znakomicie opanowany ten właśnie sposób tworzenia. A w dalszej części książki omawia go krok po kroku, aby móc zastosować ten proces samodzielnie.

Uważasz że musisz najpierw stać się kimś innym – zmienić przekonania i odblokować ukryty potencjał?
I wtedy na pewno zrealizujesz to, o czym marzysz! Doprawdy? A od jak dawna to sobie powtarzasz?
Znajdziesz tu wyjaśnienie dlaczego to nie działa. Pomimo usilnych starań i wysiłku… praw natury nie da się oszukać. Tak jak nie oszukasz grawitacji, tak nie oszukasz prawa najmniejszego oporu. Możesz jednak sprawić by stało się Twoim sprzymierzeńcem.

Myślisz, że musisz zaczekać na bardziej sprzyjające warunki i gdy tylko okoliczności zmienią się na lepsze, wówczas zaczniesz działać?
Edukacja, którą odebraliśmy skutecznie wykształciła w wielu z nas nawyk dostosowywania się do okoliczności. Nie uczono nas wybierać tego, czego pragniemy, uczono nas reagować i mieścić się w wyznaczonych ramach. Dowiedz się jak  wyjść z tego błędnego koła (które rzutuje na wiele obszarów naszego życia) i zamiast oglądać się na okoliczności, naucz się tworzyć własne.

Uważasz, że aby realizować marzenia musisz najpierw wymyślić JAK to zrobić. Bo teraz wydaje ci się to niemożliwe. Uważasz, że trzeba rozpisać cały proces, ścieżkę kariery, dokładny plan działań. A dopóki nie wiesz jak to zrobić, nie możesz ruszyć naprzód.
A co jeśli takie podejście, to również pokłosie systemu edukacji? Co jeśli wcale nie musisz tego wszystkiego wiedzieć? A często nawet lepiej jeśli tego nie wiesz? To jeden z etapów procesu, który jest tu wyjaśniony.

Sądzisz, że to kwestia lepszej motywacji albo siły woli, a Ty masz słomiany zapał.
Po przeczytaniu tej książki przekonasz się, że nie chodzi o motywację, i dowiesz się dlaczego wystarcza ona zwykle na tak krótko. Zrozumiesz też, że motywacja może być konsekwencją czegoś znacznie większego, i to właśnie to coś daje nam wiatr w żagle.

Wydaje Ci się, że ludzie realizują marzenia i ambitne cele bo mają w sobie „to coś”.
I choć nie wiesz czym to jest, wyraźnie to wyczuwasz. Może uważasz, że Tobie tego „czegoś” brakuje i nic już na to nie można poradzić, a tamci pewnie tacy się już urodzili albo mieli w życiu więcej wsparcia?
Tak, masz rację, oni mają „to coś”, ale rzecz w tym, że to coś zupełnie innego, niż myślisz…

Zajmujesz się prawem przyciągania,  pracą z podświadomością i afirmowaniem?
Wspierające myślenie jest ważnym filarem, jednak potrzebujesz też realnych działań w fizycznym, materialnym wymiarze, by zrealizować swoją wizję. Jak te działania realizować, by rzeczywiście miały sens? I jak siebie do nich zabrać? Korzystając z zasad i kroków opisanych w tej książce stanie się to zrozumiałe.

Bardzo się starasz, ale wciąż wracasz do punktu wyjścia? Masz wrażenie, że kręcisz się w kółko i nic się tak naprawdę nie zmienia?
Zapewne doświadczasz tylko naturalnego prawa, któremu podlega cały świat natury – prawa najmniejszego oporu. Warto je poznać i zrozumieć jak działa w Twoim życiu i jak wpływa na Twoje działania, a nawet decyzje… wiedząc to nauczysz się korzystać z niego, zamiast z nim walczyć. Autor dokładnie je wyjaśnia i prezentuje proces tak, by prawo to stało się Twoim największym sprzymierzeńcem.

Nie jest to książka o magicznym myśleniu, ani psychologiczna praca z przekonaniami, czy poczuciem wartości. Poznasz tu podejście strukturalne, które jest zupełnie inną perspektywą. Zrozumiesz z czego może wynikać szarpanie się  z życiem i z samym sobą. Ukierunkujesz swoją energię inaczej niż dotąd, by móc realizować to, co jest dla Ciebie ważne. Zrobisz to podążając ścieżką najmniejszego oporu. Sztuką jest sprawić by zabrała Cię tam, dokąd Ty zdecydujesz, zamiast działać na niekorzyść Twoich planów. I tego autor  uczy krok po kroku.

Ponad 80 tysięcy osób przeszkoliło się w tym, o czym przeczytasz w tej książce, a wśród nich kadra zarządzająca dużych firm i organizacji. Autor prezentuje tu wiedzę i podejście twórcze, którego uczy od ponad czterdziestu lat. Ludzie którzy stosują to, o czym pisze mówią o zmianie jakości swoich działań, co prowadzi ich do innych efektów. W książce znajdziesz na to konkretne dowody i przykłady. Bez względu na to, jakim obszarem życia chcesz się zająć (czy to zdrowiem, czy karierą, czy relacjami) to, co przeczytasz w tej książce pozwoli Ci działać z zupełnie innego miejsca niż dotąd. Zastosowanie tego, o czym jest tu mowa będzie jak zmiana Twojego podstawowego podejścia, bazy i gruntu, z którego wszystko wyrasta.

Znajdziesz tu wiele przydatnych i praktycznych informacji oraz dokładne wyjaśnienie całego procesu i tego, na co musisz zwrócić uwagę, by zakończył się sukcesem.

Na początku możesz doznać szoku, gdy zrozumiesz dlaczego to, co robisz kończyło się niepowodzeniem, i zdasz sobie sprawę dlaczego jesteś tu gdzie jesteś, a nie tam gdzie chcesz być.
Ale to tylko pierwszy krok, następne kroki to praktyczne rozwiązania i głęboka zmiana Twojego podejścia, sposobu działania, sposobu kierowania energią. Zaczniesz to robić tak, by ścieżka najmniejszego oporu poprowadziła Cię tam, gdzie naprawdę chcesz się znaleźć.

Czego pragniesz? Na czym Ci zależy? Co jest Twoim marzeniem? Za czym tęsknisz?
Czy jesteś gotów, czy jesteś gotowa sprawdzić, co może Ci zaoferować ta wiedza i dokąd może Cię to zaprowadzić?

Gdy doświadczysz tego, czym jest twórcza postawa wobec własnego życia, ta umiejętność przysłuży Ci się w wielu obszarach. I jesteśmy przekonani, że będzie bardzo, bardzo pomocna. A może nawet przełomowa.

 


Robert Fritz

urodzony w 1943 roku, amerykański kompozytor, filmowiec, pisarz i konsultant. Znany jest z rozwoju dynamiki strukturalnej, badania wpływu relacji strukturalnych na zachowanie jednostek i organizacji. Od 1975 roku rozwija teorię i zastosowanie dynamiki strukturalnej oraz procesu twórczego. W szkoleniach stworzonych przez Roberta Fritza wzięło udział ponad 80 000 osób w 27 krajach. Jego spostrzeżenia na temat procesu twórczego i dynamiki strukturalnej stanowią podstawę znaczących i trwałych zmian zarówno dla jednostek, jak i organizacji. Jego pierwsza książka „Ścieżka najmniejszego oporu” stała się międzynarodowym bestsellerem.

 

 

Waga 0.5 kg
Liczba stron

390

Oprawa

twarda

Format

145×207 mm

ISBN

978-83-968666-2-2

Wydanie

I, 2023

Wydawca

Ścieżki Mocy

Strona wykorzystuje pliki cookies własne w celu prawidłowego działania jej wszystkich funkcji oraz pliki cookies podmiotów trzecich w celu korzystania z zewnętrznych narzędzi analitycznych, marketingowych i społecznościowych. Zobacz więcej
Akceptuję
Skip to content