Przejdź do treści

Ścieżki Mocy

x UKOJENIE UKŁADU NERWOWEGO I BUDZENIE WITALNOŚCI – Warsztat

14 kwietnia 2024, Warszawa

Prowadzą Marta Targońska i Anna Kaszyc

450.00 

brutto

Praktyczny warsztat skupiony na delikatnej pracy z ciałem, układem nerwowym i uważnością. Przyjdź by nauczyć się regenerować i poznać podstawowe sposoby autoregulacji.

Brak w magazynie

Wszyscy doświadczamy szybkiego tempa życia. Ledwie skończymy jedno zadanie, a już zabieramy się za następne. Coraz mniej czasu poświęcając na odpoczynek.
Gdy czujemy przytłoczenie ilością obowiązków i aktywności, łatwo wpadamy w spiralę nadmiernego pobudzenia i zmęczenia. I wtedy może zdarzać się tak, że nie potrafimy w pełni odpocząć i dać sobie ukojenie.
Znasz to uczucie, gdy jesteś zmęczony, a mimo to nie możesz zasnąć? Albo nie jesteś w stanie zatrzymać wewnętrznego rozedrgania i gonitwy myśli?

Jak zwolnić i zregenerować się, gdy świat wokół pędzi?
Naszym naturalnym stanem jest życie w radości, przyjemności i harmonii. A witalność budzi się w nas samoistnie, gdy się zatrzymamy i ukoimy układ nerwowy, a co za tym idzie emocje i ciało.

Tym właśnie będziemy się zajmować podczas tego warsztatu, który będzie skupiony na praktycznych ćwiczeniach i propozycjach.
Chcemy Wam pokazać, że wystarczyć dać sobie przyzwolenia na zwolnienie i rzeczywiście się zatrzymać a ciało resztę zrobi samo.

Zapraszamy serdecznie w podróż odzyskiwania ożywienia i witalności:

  • będziemy budzić świadomość ciała i zmysłów
  • poruszymy przepływ sił witalnych
  • zaopiekujemy się układem nerwowym, by odzyskać równowagę
  • ukoimy rozedrganie i uwolnimy napięcia
  • rozbudzimy w sobie radość, optymizm i zachwyt życiem

 

Doświadczymy aktywnego leżenia (może wydaje Ci się, że to się wyklucza, ale dla osób, którym trudno jest się zatrzymać, aktywne leżenie może okazać się zbawienne).
Będziemy się poruszać, praktykować mikro pauzy, aby wyregulować układ nerwowy i przywrócić wrodzoną zdolność organizmu powrotu do harmonii.
Zajmiemy się podążaniem za naturalnym cyklem otwierania i zamykania.
Sięgniemy po nasze zasoby i będziemy je ucieleśniać, aby je wzmocnić i wspierać żywotność.
Każdy będzie pracował w swoim tempie. Wspólnie stworzymy bezpieczną przestrzeń do odkrywania siebie.
Będziemy działać z łagodnością i lekkością, z dużą uważnością.
Popracujemy też z delikatnym, ugruntowującym dotykiem – samodzielnie i w parach.

Łagodny dotyk może:
🔸Wzmocnić poczucie bezpieczeństwa.
🔸Przywrócić poczucie obecności w ciele.
🔸Uspokoić układ nerwowy.
🔸Wyciszyć rozpędzony umysł.
🔸Rozluźnić napięcia.

Czy wiesz jak dać sobie taki dotyk? Czy korzystasz z tego na co dzień?
Przyjdź i sprawdź jak to jest dotknąć, by przywrócić ukojenie – podarować je sobie i komuś.
Nie mechanicznie, nie odwzorowując gotowy schemat, ale w obecności i w słuchaniu tego, czego potrzebujesz i tego jak potrzebujesz.

Praktyki, które poznasz na warsztacie zabierzesz do swojej codzienności.
Z łatwością samodzielnie z nich skorzystasz, gdy będziesz ich potrzebować.

 

GDZIE I KIEDY

Naturalne Centrum Zdrowia
ul. Grażyny 15, Warszawa (Mokotów)

godz. 9.00-17.00 (w trakcie warsztatu będzie dłuższa przerwa obiadowa)

 

PROWADZĄCE

Marta Targońska – Ambasadorka Szczęścia, terapeutka Somatic Experiencing. Specjalizuje się w pracy ze stresem, napięciem, emocjami i traumą poprzez ciało, dotyk i ruch. Wspiera firmy w budowaniu kultury pozytywnego doceniania oraz w podnoszeniu rezyliencji. Pisze bloga Łagodnie do życia lagodniedozycia.pl. Autorka kart MOC INSPIRACJI i TRANSFORMACJI.

Anna Kaszyc – Od lat praktykuje różne formy pracy ze świadomością ciała i ruchem, techniki manualne i energetyczne oraz holistyczne podejścia do zdrowia i rozwoju. A przez ostatnie sześć lat rozwija się też w metodzie integracji oddechem oraz ustawień systemowych. Wydawczyni w Ścieżki Mocy.  Przetłumaczyła kilkanaście rozwojowych książek (m.in. „Świadomość sensoryczną” Ch. Selver i Ch. Brooksa, „Ścieżkę najmniejszego oporu” R. Fritza, „Technikę uwalniania” D. Hawkinsa, czy „Kwantowy umysł” A. Goswamiego).

 

Strona wykorzystuje pliki cookies własne w celu prawidłowego działania jej wszystkich funkcji oraz pliki cookies podmiotów trzecich w celu korzystania z zewnętrznych narzędzi analitycznych, marketingowych i społecznościowych. Zobacz więcej
Akceptuję
Skip to content